Plzeňka Plzeň

Plzeňské pivo skvělé chuti, vynikající jídlo a unikátní interiér.

O HOSPODĚ

Když se díváme kolem sebe, vidíme kamarády a známé, kteří strašně rádi chodí na pivo a dobré, ale nekomplikované jídlo. A kteří mají strašně rádi Plzeň, jak město, tak pivo. Stejně to měli naši tátové a jejich tátové a určitě i jejich tátové. Dnes hodně koukáme do mobilů, hledáme na googlu a na svět koukáme už dokonce přes 4D brýle...

Ale ten pocit, když vejdete do hospody, kde je teplo, kde znáte partu lidí a výčepní už ví, co si dáte, ten je k nezaplacení a žádný mobil ani dáma ze silikonu ho nenahradí. Když před Vás přistane dokonale čistý a vychlazený půlitr s dokonale načepovaným tankovým plzeňským pivem a Vy poprvé smočíte rty do krémové pěny, ten pocit je už přes 170 let stejnej, dokonalej.

A stejně dokonalej zůstane. Proto děláme Plzeňku, moderní plzeňskou hospodu bez blbostí a bez kostek ve skluzu. Sami fandíme plzeňskému fotbalu a hokeji, proto si občas zafandíte s námi. U nás v Plzni se prostě žije bodře, občas hlasitě, ale upřímně, je tu útulno a čisto, skvěle se najíte, a pivo je jako křen, nejlepčí na světě. Nic víc, a přitom všechno...

Na naše táty, jejich táty a všechny plzeňský štamgasty i přespolní.

Plzeňka

 

Pilsner Urquell

  • Legendární světlý plzeňský ležák

  • Charakteristická vůně sladových zrn

  • Obsahuje 4,4 % alkoholu

  • Příjemná karamelová chuť

  • Zlatavá odměna po práci

  • Dotek sametové hořkosti žateckého chmelu

01/04

Díky plzeňské vodě

Jemná chuť

Měkká plzeňská voda, která má díky svému nízkému obsahu minerálnů ideální pivovarské vlastnosti, a proto dodává našemu pivu unikátní jemnou chuť

02/04

Díky vlastnímu sladu

Zlatá barva

Pro naše pivo Pilsner Urquell používáme vlastní slad. Vyrábíme si ho sami z těch nejkvalitnějších odrůd českého a moravského jarního dvouřadého ječmene.

03/04

Díky trojitému rmutování

Karamelová chuť

Slad vaříme při mutování s vodou v měděných varnách nad otevřeným plamenem. Tento unikátní postup opakujeme hned třikrát. Právě díky tomu má naše pivo charakteristickou vůni sladových zrn a jemnou karamelovou chuť.

04/04

Díky žateckému chmelu

Jemná hořkost

Při výrobě našeho piva používáme exkluzivně jen Žatecký poloraný červeňák. Dodává našemu pivu jemnou hořkost a chmelové aroma.

01/03

Hladinka

Zlatá klasika

Jde o nejrozšířenější způsob čepování piva. Čepuje se na jeden zátah a výsledkem je mokrá krémovitá pěna přesně po okraj sklenice. Jednoduše, hladinka tak akorát.

02/03

Mlíko

Pro milovníky jemné chuti

Tento způsob čepování je oblíbený zejména u žen. Ve sklenici se totiž nachádzí až půllitru husté, krémové pěny. Pivo tak získává příjemně nasládlou chuť.

03/03

Šnyt

Pivo na ochutnávku nebo na rozloučenou

Menší množství piva a větší míra krémové pěny, to je šnyt. Silná vrstva pěny činí z tohoto zspůsobu čepování pivo vhodné pro degustaci nebo rychlé zahnání žízně. Dostává se nám také jemnější říz a delší doba čerstvosti.

TRADIČNÍ ČESKÁ I MODERNÍ
GASTRONOMIE

K jedinečnému plzeňskému pivu se nejlépe hodí vybrané klenoty tradiční české kuchyně. Připravujeme je podle originálních receptur s důrazem na nejvyšší kvalitu a čerstvost surovin. Kromě klasiky, které vévodí náš Guláš Prazdroj, nabízíme i ochutnávku moderní gastronomie a místní speciality.

NEZAPOMENUTELNÉ
PROSTŘEDÍ

K orosené sklenici plzeňského zlata patří i zážitek z originální atmosféry okolního prostředí. Vychází ze stejné tradice a připomíná slavnou historii našeho pivovarnictví. Inspirující výzdoba vám dovolí vychutnat si okamžiky s naším jedinečným pivem ještě intenzivněji než kdekoliv jinde.

PIVNÍ KLENOT PŘÍMO
Z TANKU

Naši mistři výčepní se postarají, abyste si osvěžující chuť plzeňského piva a jeho skvělý říz dokonale vychutnali se vším všudy. Tedy včetně potěšení z jeho jiskrné, zlatožluté barvy a smetanově husté sněhobílé pěny.